محاسبه قیمت ورق st52

قیمت ورق st52

ورق ST52 چیست این ورقه فولادی چه کاربردهایی در صنایع مختلف دارد قیمت ورق ST52چگونه محاسبه می شود قبل از خرید آن چه اطلاعاتی باید داشته باشیم استانداردهای آن کدم‌اند با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در مورد این محصول به شما ارائه دهیم.

انواع ورق فلزی

در صنایع ورق فلزی در انواع و جنس های مختلف ساخته و استفاده می شود مهم ترین انواع محصولات صنایع مختلف که کاربرد بیشتری هم دارند محصولات فولادی و آهنی هستند فولاد از مهم‌ترین آلیاژها و محصولات سنگ آهن است و دارای کربن کمتر از دو درصد می باشد فولاد ۹۹ درصد از محصولات فلزی مورد کاربرد صنایع را به خود اختصاص داده است بنابراین ویژگی‌های بسیار مناسبی دارد ورق فولادی از مقاطع فلزی و فولادی مهم و کاربردی صنایع ساختمانی و تولیدی دیگر به شمار می‌رود. ورق در ابعاد طولی و عرضی و ضخامت استاندارد و مختلف تولید می شود. برای ساخت ورق فولادی از استانداردهای مختلفی همچون استاندارد آلمان اروپا آمریکا و ژاپن استفاده می شود هر یک از این استانداردها و چارچوب هایی برای تولید ورق فولادی و انواع مقاطع فولادی دیگر در نظر می‌گیرند که اگر طبق آن‌ها عمل شود محصول تولیدی از استاندارد مناسب و کیفیت لازم برای کاربرد موردنظر برخوردار است. فولاد انواع و آلیاژ های مختلفی دارد که هر یک بر اساس نوع عناصر سازنده و درصد این عناصر دارای ویژگی های فنی مکانیکی فیزیکی و شیمیایی مختلفی هستند. تفاوت در ویژگی ها و نوع فولاد باعث تفاوت در قیمت ورق فولادی می شود.

بر اساس نوع فولاد و روش ساخت، ورق های فولادی به انواع ورق گالوانیزه ورق سرد ورق سفید ورق سیاه ورق گرم ورق روغنی ورق رنگی ورق آتشخوار ورق مخزنی ورق دریایی ورق هاردوکس ورق ضد سایش برای آجدار ورق تین پلیت و غیره تقسیم می‌شوند.

قیمت ورق فولادی بر اساس جنس کارخانه سازنده کاربرد ابعاد و ویژگی های دیگر آن متفاوت است. به عنوان مثال قیمت ورق سیاه با قیمت ورق گالوانیزه با هم متفاوت است.

قیمت ورق st52

مشخصات ورق ST52

این محصول یک ورقه فولادی گرم یا گرم نورد محسوب می شود یعنی در کارخانه تحت فرایند نورد کاری گرم تولید می شود به عبارتی شمش فولادی و مواد اولیه فولاد درون کوره گرم و در دمای بالا تحت غلتک کاری قرار می‌گیرد تا به ورق ST52 تبدیل شود که دارای ضخامت و ابعاد مورد نظر و استاندارد می باشد.

ورق ST52 در بازار به نام ورق سیاه صنعتی نیز شناخته می شود زیرا پس از خروج از خط تولید دارای ظاهری سیاه کدر کثیف پوسته شده و مات است.

ورق ST52 هم به صورت شیت یا برش خورده و هم به صورت رول در بازار وجود دارد.

در ترکیب شیمیایی این محصول حدود 0.045% فسفر،0.045% گوگرد،0.55% سیلیسیوم،0.24% کربن و 1.6% منگنز وجود دارد.

از آنجایی که فسفر برای افزایش خاصیت ماشین‌کاری براده برداری و استحکام در حالت گرم استفاده می شود و گوگرد باعث افزایش قابلیت ماشین‌کاری فولاد می‌شود و عنصر سیلیسیم برای افزایش استحکام تسلیم و خاصیت ارتجاعی فولاد است و با کاهش کربن قابلیت جوشکاری و ماشین‌کاری فولاد افزایش می یابد و منگنز نیز باعث افزایش سختی پذیری نقطه تصمیم افزایش سختی و استحکام نهایی فولاد می شود، پس نتیجه می‌گیریم که ورق ST52 دارای قابلیت ماشین‌کاری و پرس‌کاری خوب دارای قابلیت شکل دهی در حالت سرد دارای قابلیت جوش پذیری بالا دارای قابلیت و خواص ارتجاعی خوب دارای استحکام خمشی و پیچشی بالا است از ویژگی‌های فنی و مکانیکی آن می‌توان به چگالی ۸ درصد ازدیاد طول ۲۲ ضریب الاستیسیته ۲۱۰ دمای فورجینگ ۸۵۰ تا ۱۰۵۳ دمای تمپرینگ و سخت شدن ۸۶۰ تا ۸۹۰ درجه سانتیگراد را نام برد.

خرید ورق ST52 آهن رسان

همواره خرید مواد و محصولات فلزی و فولادی از حساسیت بالایی برخوردار است زیرا این محصولات در کاربرد های ساختمانی و تولیدی حساس به کار می روند که اگر از کیفیت و استاندارد مناسب برخوردار نباشند در طی فرآیند تولید و پس از آن ضرر زیادی را برای مصرف کننده و تولید کننده وارد می‌کنند بنابراین لازم است اطلاعات مناسبی در مورد این محصولات داشته باشیم برای خرید ورق فولادی ST52 نیاز دارید اطلاعاتی در مورد استاندارد ساختار آن و اطلاعاتی در مورد کارخانه های سازنده فولاد ST52 که در ایران و خارج از کشور فعالیت دارند.

نکته مهم در مورد ورق فولادی ST52 استاندارد ساخت آن است که می تواند یکی از موارد رایج و معروف زیر باشد استاندارد آلمان استاندارد اروپا استاندارد ژاپن و استاندارد آمریکا. در این استانداردها روش ساخت عناصر سازنده و میزان هر یک روش نگهداری ابعاد و ویژگی‌های فنی و مکانیکی ورق تولید شده تعیین می‌شود بنابراین اگر ورق ST52 پس از انجام تست در آزمایشگاه ها و نتایج مورد انتظار در این استانداردها را برآورده نسا از کیفیت مناسب برخوردار نیست.

قیمت ورق st52

قبل از خرید ورق سیاه ST52 به علامت آن توجه داشته باشید معمولاً ورق های فولادی ST52 با ضخامت بیشتر از ۵۰ باید دارای تست اولتراسونیک باشند در این تست امواج صوتی با فرکانس بالا در درون قطعه فولاد ای هدایت شده و عیب های آن را مشخص می کند که شامل تورق ترک وجوب انقباضی حفره ترکیدگی پوسته شدن خلل و فرج و پیوستگی ناقض است.

به علاوه اگر در کنار نام ورق علامت n و ارقام یک تا سه را مشاهده نمودید به عنوان مثال اگر نام ورق به صورت زیر باشد به این معناست که ورق ST52 درجه سه و نرمالیزه شده است. ST52-3N

قیمت ورق آهن رسان

قیمت ورق 50 گالوانیزه آهن رسان  قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق اکسین st37 قیمت پلیت قیمت ورق کاشان قیمت ورق کرکره ۶۰ قیمت ورق گرم فولاد مبارکه قیمت ورق کاویان در ahanresan  قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه محاسبه آنلاین وزن ورق استیل قیمت ورق گالوانیزه تاراز قیمت ورق st52 وارداتی محاسبه وزن ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه ۶۰ آهن رسان محاسبه گر وزن ورق مشخصات ورق st52قیمت ورق سیاه قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق رنگی نمودار موجود در سایت آهن رسان  قیمت ورق سیاه قیمت ورق آهن سفید قیمت ورق روغنی قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق گیلان قطعات در وب سایت آهن رسان است .

کاربرد ورق ST52

این محصول به خاطر ویژگی هایی که نام برده شد ورق فولادی پر کاربرد در صنعت ساختمان و ساخت و ساز به شمار می‌رود که در عین حال در بخش صنعت و کاربردهای سنگین نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و مورد توجه صنعتگران بی‌شماری قرار دارد.کاربرد ورق سیاه ST52 در استفاده برای ساخت قطعات ماشین تجهیزات موبایل ساخت ریل پل دیواره دستگاه های صنعتی تولید جرثقیل بازویی بیل مکانیکی و در ساختمان سازی و پروژه های سازه ای است. برای استعلام قیمت فوری ورق ST52 در بازار آهن اطلاع از قیمت کف بازار و قیمت کارخانه این محصول با ما تماس بگیرید تا ضمن راهنمایی شما در جهت خرید ورق استیل ۵۲ با کیفیت بالا و استاندارد به صرفه ترین خرید را انجام دهید.