شناخت انواع ورق و قیمت گذاری ورق

قیمت ورق

ورق چیست؟ آیا می دانید این محصول در چند نوع تولید می شود و کدام نوع آن کاربرد بیشتری دارد؟ قیمت ورق سیاه چگونه محاسبه می شود. آیا می دانید ورق گرم و سرد چه تفاوت هایی باهم دارند. کدام کارخانه ها تولید کننده اصلی ورق فولادی هستند. استاندارد و ابعاد ورق فولادی st37 چگونه است. آیا می دانید برای کارهای ساختمانی چه نوع ورق فولادی مناسب تر است. برای جلوگیری از زنگ زدن ورق فولادی چه باید کرد. پاسخ این سوالات را در ادامه مطلب بخوانید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

قیمت ورق

انواع ورق فولادی آهن رسان

ورق های فولادی را می‌توان بر اساس ویژگی‌های مختلفشان دسته بندی کرد مثلاً دسته ای از ورق ها که سختی و استحکام بالاتری دارند را در دسته ورق های سنگین یا صنعتی قرار می‌دهند از طرفی ورق‌هایی که دارای انعطاف پذیری شکل پذیری جوش پذیری قابلیت ماشین کاری وزن سبک‌تر و ارزان‌تر باشند را معمولاً در دسته ورق های سنگین یا صنعتی می گذارند. البته جنس ورق نیز بسیار مهم است. جنس ورق مشخص کننده ویژگی های آن و به همین ترتیب باعث مشخص شدن کاربرد ورق می شود. قیمت ورق نیز بر اساس همین فاکتورها تعیین می شود.

دو دسته مهم برای ورق فولادی وجود دارد ورق گرم و ورق سرد ورق گرم یا گرم نورد به ورقه هایی گفته می شود که تحت فرایند نورد کاری در دماهای بالا ساخته می شود و ورق سرد به ورقه هایی گفته می شود که تحت فرایند نورد کاری فلزات در دمای اتاق تولید می‌شوند

 نورد کاری چیست

به غلتک کاری فلز یا فولاد با انواع غلتک‌های افقی و عمودی که طی آن فولاد به شکل مورد نظر همچون ورق فولادی تبدیل می شود یعنی ضخامت آن کم شده و طولش افزایش می یابد نورد کاری گفته می شود

نورد کاری به دو حالت گرم و سرد انجام می گردد: 1 – نورد گرم 2 – نورد سرد

نوردکاری گرم چیست

نورد گرم که در آن فولاد را تا دمای بالا حرارت می دهند و سپس وقتی که حالت ذوب و خمیری گرفت آن را غلتک کاری می‌کنند برای ساخت فلزاتی مورد استفاده قرار می گیرد که معمولاً دقت در ابعاد در آن ها مهم نباشد محصولاتی مثل میلگرد تیر آهن ورق و غیره به روش نورد گرم ساخته می شوند. دلیل اینکه در این روش ابعاد دقیق و گوشه های تیز ممکن است به درستی حاصل نشود این است که فلز در دمای بالا و حالت ذوب شکل دهی می شود و در آن حالت ساختار مولکولی کاملاً منعطف است و چون تا سرد شدن و خروج از خط تولید ممکن است ابعاد از اندازه های معین شده خارج شده و کمی تغییر کنند. فلزاتی که به این روش تولید می شوند معمولاً ظاهر تمیز و زیبایی نیز ندارند بنابراین یا باید در مواردی که زیبایی ظاهری از اهمیت کمی برخوردار است مورد استفاده قرار بگیرند یا بعداً تحت فرایندهای دیگری همچون اسیدشویی یا پولیش کاری قرار بگیرند تا تمیز و صیقلی شوند.

نورد کاری سرد چیست

در نورد سرد فولاد را در دمای اتاق غلتک کاری می کنند. این یعنی به هزینه بیشتری برای شکل دهی به فولاد نیاز است پس یا باید از فولاد نرم تر استفاده کرد یا باید فولاد نیمه آماده و دارای ضخامت کم باشد. معمولاً برای نورد سرد از فولادهایی که انعطاف پذیری بالایی دارند استفاده می شود. لازم است بدانید غلتک هایی که در نورد سرد کاری استفاده می شود نیز قوی تر و بزرگ تر هستند. معمولاً ورق های نیمه آماده که از مرحله نورد گرم خارج شده اند را تحت فرایند نورد سرد قرار می دهند تا به محصول نهایی تبدیل شود. محصولات و فلزاتی که به این روش تولید می شوند دارای ظاهری تمیز و صیقلی و صاف هستند، ابعاد آن‌ها دقیق است و اغلب محصولاتی در اندازه های کوچک می باشند. از نظر استحکام نیز سختی بیشتری دارند زیرا ساختار مولکولی در حالت سرد فشرده شده و به هم نمی ریزد.

قیمت ورق

قیمت ورق سیاه

ورق سیاه چیست؟ به ورق فولادی که از جنس فولاد st37 باشد و تحت فرایند نوردکاری گرم ساخته شود، اصطلاحاً ورق سیاه می گویند زیرا پس از اینکه ساخته شد، ظاهری تیره و کدر دارد دلیل این کثیفی نیز پوسته پوسته شدن فولاد تحت دما و غلتک کاری است که به خاطر سرد و گرم شدن، ضربه و فشار اکسید شده و با جدا شدن سرباره های فولاد سطحی کدر و مات پیدا می کند. قیمت ورق st37 بر اساس قیمت فولاد آن، قیمت نفت، دلار، قراضه آهن و مواد اولیه، بر اساس ضخامت و ابعاد که وزن ورق را تعیین می کنند و بر اساس برخی عوامل دیگر ممکن است تغییر کند.

خرید ورق سیاه

خرید مقاطع فولادی معمولاً به طور غیر مستقیم از کارخانه ها انجام می شود. کارخانه ها محصولات فولادی را در انواع ورق، میلگرد، تیرآهن، لوله و … تولید و به صورت انبوه به بنک داران و تأمین کنندگان فولاد عرضه کی کنند البته برخی مصرف کنندگان که مقدار خرید آن‌ها بسیار زیاد باشد نیز می توانند به طور مستقیم از کارخانه خرید کنند. با این حال برای خرید ورق st37 به نرخ کارخانه حتی در حجم کم نیز می توانید با تأمین کنندگان آهن با سابقه در تهران و شهرستان‌ها همکاری نمایید. امروزه تعداد آهن فروشان در سراسر کشور زیاد است و رقابت بالایی بین آن‌ها برای جذب مشتری وجود دارد.

قیمت روز ورق آهن رسان

قیمت جهانی ورق روغنی قیمت ورق رنگی قیمت ورق روغنی ضایعاتی  در سایت آهن رسان و ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق آهن انواع ورق های سیاه قیمت ورق روغنی در اصفهان قیمت هر کیلو آهن قیمت ورق سیاه آهن رسان  قیمت آهن در سبزوار قیمت اتصالات آهن قیمت روز نبشی و قوطی قیمت پروفیل آهن رسان  کانال آهن فروشان قیمت ورق رنگی قیمت ورق st52 قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان قیمت ورق روغنی نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق گالوانیزه وزن و قیمت ورق آهن قیمت ورق رنگی قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق آهن روغنی قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه آهن رسان استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق سیاه قیمت ورق گالوانیزه نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان ahanresan ورق فروشان اصفهان قیمت ورق سیاه برش خورده قیمت ورق رنگی قیمت ورق آهن رسان شماره تلفن اهن استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق آهن روغنیwww.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

کارخانه های تولید کننده ورق سیاه

معمولاً هر کارخانه ای تمام محصولات را تولید نمی کند. برای تولید برخی از مقاطع به ماشین آلات و تجهیزات خاصی نیاز است که گاها هزینه بالای تأمین این تجهیزات برای همه کارخانه ها و تولیدکنندگان مقدور یا به صرفه نیست در حالی که برخی از تولید کنندگان و کارخانه های بزرگ و قدرتمند با وجود اینکه توانایی تجهیز خود را دارند ولی ترجیح می دهند تا بر ساخت برخی محصولات تمرکز کرده و به صورت حرفه ای فقط یک یا تعداد محدودی از محصولات را تولید کنند به همین دلیل می بینیم که برخی از کارخانه ها مثل کارخانه میلگرد نیشابور یا کارخانه ورق اکسین اهواز به قطبی برای تولید برخی مقاطع فولادی تبدیل شده اند.