آشنایی با نکات تعیین قمیت میلگرد

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد برای مهندسین ساختمان اهمیت زیادی دارد. میلگرد مزایای زیادی دارد. این محصول فلزی را می توان از فلزات مختلفی ساخت. با این حال میلگرد فولادی هنوز بالاترین میزان تقاضا و کاربرد را دارد. فولاد اساساً فلزی پر کاربرد است که خصوصیات بسیار زیادی می تواند داشته باشد. با تولید آلیاژهای مختلفی از فولاد و کم و زیاد کردن عناصر مختلف در ترکیب شیمیایی فولاد، انواع مختلفی از آن با ویژگی های مختلف تولید می شود. میلگرد محصولی است که در ساختمان سازی محبوبیت زیادی دارد. این میله فولادی است که میزان مقاومت کششی بتن را افزایش می دهد و کمک می کند تا در هنگام وقوع زمین لرزه، باد و طوفان های شدید و مواردی از این دست، به خاطر حرکت های رفت و برگشتی و نیروهایی که به بتن و قسمت های مختلف ساختمان وارد می شود، ترک خوردگی در بتن ایجاد نشود. ایجاد ترک های ریز ممکن است خیلی به چشم نیایند ولی در دراز مدت و بر اثر وارد آمدن نیروهای مختلف از جهت های مختلف، این ترک ها کم کم زیاد و عمیق می شوند. در نهایت این ترک ها باعث از هم پاشیدن بتن و خراب شدن سازه می شوند.

قیمت میلگرد

میلگرد آهن رسان چیست و چند نوع دارد

میله های فلزی که معمولاً فولادی هستند و در ابعاد و اندازه های مشخص تولید می شوند، به صورت توپر بوده و مشخصات مکانیکی و شیمیایی خاصی دارند. به این میله ها در بازار آهن آلات میلگرد گفته می شود. البته اصطلاحات دیگری نیز برای این محصول فلزی وجود دارد؛ برخی آن را با نام گرد نیز می شناسند و به خاطر نقش مهمی که در تقویت بتن و آرماتور بندی دارد، با نام آرماتور نیز از آن یاد می شود.

همانطور که متوجه شده اید، می توان میلگرد را از فلزات مختلفی ساخت. فلزاتی نظیر آهن، آلومینیوم، مس و آلیاژ های مختلف فولادی مهم ترین فلزاتی هستند که برای ساخت میلگرد مورد استفاده قرار می گیرند.

این فلزات ویژگی های زیادی دارند و در شرایط گوناگون رفتارهای خاصی از خود نشان می دهند. همین خصوصیات و رفتار ها باعث می شود تا میلگردهایی با این فلزات ساخته شود که مناسب برای کاربردها و شرایط خاصی است.

یک ساختمان یا سازه را در نظر بگیرید که در یک منطقه مرطوب و بارانی قرار دارد، این سازه مدام در معرض باد و باران و رطوبت قرار دارد. از طرفی فلزاتی مثل آهن و بسیاری از آلیاژهای فولادی به خاطر پایه آهنی که دارند در مجاورت با اکسیژن و رطوبت دچار خوردگی و زنگ زدگی می شوند. در اثر زنگ زدگی فولادی فولاد و مقاطع فولادی و آهنی که در ساختمان ها استفاده شده بود، به تدریج بتن ها، دیوارها، ستون ها، سقف و قسمت های درگیر دچار ترک خوردگی و فرسایش می شدند و همین فرسایش روز به روز افزایش می یافت و در نهایت به تخریب سازه ها و ساختمان ها می انجامید.

این مشکل باعث شد تا خط تولید میلگردهایی استارت بخورد که در برابر عوامل خورده معمولی مثل رطوبت و یا عوامل قوی تری مثل اسیدها و مواد شیمیایی مقاوم باشند. امروزه میلگردهایی از جنس آلومینیوم ساخته می شود تا در برابر خوردگی مقاوم باشد، میلگردهایی نیز از فولادهای مقاوم و با دوام استنلس استیل ساخته می شوند که علاوه خوردگی های معمولی، در برابر دمای بالا، مواد شوینده و آلاینده شیمیایی قوی تر نیز مقاوم هستند. همچنین میلگردهایی از فولادهای معمولی ساخته می شوند با این تفاوت که سطح شان را با فلزاتی مثل روی و یا با موادی مثل اپوکسی پوشش می دهند تا در برابر عوامل خوردنده مقاوم باشند.

در برخی موارد نیاز به استفاده از میلگردهایی است که ویژگی هایی فراتر از موارد فوق داشته باشند. به عنوان مثال میلگرد فایبرگلاس که از الیاف پلیمری و شیشه ساخته شده و مقاومت و سختی بسیار بالایی دارد، تقریباً در برابر تمام عوامل خورده مقاوم بوده و طول عمر بسیار بالایی دارد. توجه داشته باشید که قیمت میلگرد بر اساس مواردی که نام برده شد، متفاوت است.

چند نوع میلگرد دیگر از نظر ظاهر

علاوه بر اینکه میلگردها در جنس مواد سازنده خود با هم تفاوت هایی دارند، این محصولات محبوب در شکل ظاهری نیز به دو دسته قابل تقسیم هستند. دو شکل کلی از میلگرد ها در کارخانه ها تولید می شوند. میلگرد ساده و میلگرد آجدار. به وضوح می توان فهمید که میلگرد آجدار چیست. بله میله هایی که در سطح شان برآمدگی هایی به نام آج قرار داده می شود تا به خوبی به دانه های بتن بچسبند و استحکام کششی آن را قوت ببخشند. بر اساس شکل آج ها نیز میلگردها قابل دسته بندی هستند. طبق استانداردهای بین المللی سه نوع میلگرد آجدار وجود دارد: میلگرد آجدار با آج های مارپیچی یا فنری، میلگرد آجدار با آج های دوکی شکل و میلگرد آجدار با آج های ترکیبی یا جناغی.

میلگرد ترمکس چیست

اگر اسمی از این نوع میلگرد به گوشتان خورده و در مورد آن چیز زیادی نمی دانید ادامه این مطلب به شما کمک می کند. وقتی قرار است یک میلگرد با کیفیت ساخته شود که مشخصاتی مثل استحکام، سختی و دوام آن بالا باشد. برای اینکه چنین میلگردی ساخته شود دو راه وجود دارد. یک راه ارزان و یک راه گران!راه گران این است که ابتدا آلیاژی مناسب از فولاد را تولید کرد و بعد از آن آلیاژ تقویت شده را برای ساخت میلگرد مرود استفاده قرار داد.اما راه ارزان تر این است که یک فولاد معمولی را برای ساخت میلگرد مورد استفاده قرار داد ولی به هنگام سرد کردن، با عبور دادن میلگردها از درون لوله های آب سرد و سرد کردن سریع، سختی بالایی در سطح بیرونی لوله ها ایجاد کرد در حالی که هنوز مغز میلگردها نرم است و استحکام خوبی ندارد. این راه ارزان تر همان روش تولید میلگرد ترمکس است.همانطور که حدس می زنید میلگرد ترمکس کیفیت و استحکام بسیار خوبی ندارد و به خصوص برای مناطق زلزله خیز مناسب نیست و استفاده نادرست آن در این موارد می تواند خطرات جانی و مالی زیادی را به همراه داشته باشد.

 

جدول اندازگیری میلگرد

جدول مشخصات میلگرد نمونه شرکت آهن رسان به نشانی اینترنتی www.ahanresan.irحواله میلگرد مقایسه کیفیت ها انواع سایز میلگرد میلگرد کدام کارخانه بهتر است قیمت میلگرد 20 کوچکترین سایز میلگرد نکات خرید میلگردقیمت میلگرد در زمستان پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۰ نمودار قیمت میلگرد ahanresan  مقایسه کیفیت میلگرد ها خرید میلگرد از کارخانه ذوب آهن اصفهان پیش بینی قیمت میلگرد فردا قیمت تیرآهن در سال ۱۴۰۰قیمت میلگرد ۱۸ کوچکترین سایز میلگرد قیمت میلگرد20 آهن رسان خرید میلگرد از کارخانه ذوب آهن اصفهان میلگرد کدام کارخانه بهتر است قیمت میلگرد نرمال اصفهان پیش فروش میلگرد قیمت میلگرد a4 قیمت میلگرد بناب قیمت میلگرد سایز 8 آهن رسان قیمت میلگرد ۱۶ قیمت میلگرد اهواز قیمت میلگرد ابهر قیمت میلگرد ۱۴امروز از سایت آهن رسان دنبال کنید. قیمت میلگرد اصفهان درب کارخانه وزن میلگرد است.

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد امروز آهن رسان در بازار آهن آلات

فاکتورهای زیادی بر قیمت میلگرد تاثیر می گذارند. این عوامل ممکن است باعث ایجاد نوسان در قیمت این محصول پر کاربرد باشند. احتمالاً بارها شاهد افزایش و کاهش ناگهانی میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، انواع ورق فولادی و غیره در بازار آهن آلات بوده اید. این نوسانات قیمت تحت تأثیر مواردی همچون قیمت نفت، قیمت حامل های انرژی، قیمت ضایعات، نوسان در نرخ ارز، اتفاقات سیاسی جهانی و منطقه ای مؤثر، میزان تقاضا در بازار است؛ اما برای اینکه قیمت روزانه محصولات و مقاطع فولادی و فلزی را بدانید و به موقع خرید کنید، با آهن فروشان و تأمین کنندگان آهن معتبر همکاری کرده و سایت‌های معتبر را رصد کنید.