قیمت پروفیل

مواد و مصالح گوناگونی در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از پرکاربردترین و پر استفاده‌ترین مصالح این صنعت را می‌توان پروفیل در نظر گرفت. از میان این دسته از محصولات پروفیل آلومینیومی کاربرد بیشتری دارد. ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در رابطه با این محصول و همچنین عوامل تاثیر گذار روی قیمت این محصول به شما بدهیم با ما همراه باشید.

یکی از عمده محصولاتی که در صنعت ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد و می‌توان به وفور استفاده از آن را در جای جای ساختمان‌های ساخته شده دید پروفیل‌های آلومینیومی هسستند. بسته به کیفیت و همچنین نوع این محصولات، قیمت‌های مختلفی از آن در بازار موجود است. در حالت کلی می‌توان گفت از profile برای ساخت درب، پنجره، لوله‌ها و نمای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته استفاده از این محصول تنها برای ساخت و تهیه درب و پنجره محدود نمی‌شود و گفت مصارف زیادی در صنعت راه سازی دارند. این محصولات در انواع اندازه‌ها و شکل‌ها موجود هستند که پر استفاده‌ترین این محصولات به شکل مربع و مستطیل است.

قیمت پروفیل

پروفیل دارای چه کاربردهایی است؟

علاوه بر موارد نام برده شده همان طور که گفته شد از این محصول برای ساخت و طراحی در صنایع دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر بخواهیم تک به تک مصارف این محصول را لیست کنیم به صورت زیر خواهد بود.

موارد گفته شده تنها بخشی از کاربردهای این محصول در صنایع مختلف است که بیان کردن دیگر کاربردهای این محصول از حوصله این مقاله خارج است.

انواع پروفیل‌های موجود در بازار

این دسته از محصولات در حالت کلی به دو دسته کلی باز و بسته تقسیم بندی می‌شوند. در نوع باز آن که شامل تسمه، نبشی، ناودانی، میلگرد و تیرآهن است می‌توان میزان استفاده بیشتری را در صنعت ساختمان سازی شاهد بود. در نوع بسته تنها دو نوع لوله و قوطی را شامل می‌شود. در ادامه به بررسی دقیق این دو نوع خواهیم پرداخت.

پروفیل باز چیست و شامل چه مواردی می‌شود؟

همان طور که گفته شد این نوع از محصولات آهنی دارای دو نوع است که نوع باز آن بیشترین استفاده را در صنعت ساختمان سازی دارد. لازم به توضیح است که این محصولات در یک قطر و اندازه خاص طراحی و تولید نمی‌شوند و بسته به محل مورد استفاده و همچنین کاربرد آن دارای سایز و اندازه‌های مختلفی است. نوع باز این محصول شامل موارد زیر است.

نوع دیگری از دسته بندی همین پروفیل‌های باز دسته بندی بر اساس سطح مقطع آن است که شناخته‌ شده‌ترین و پر کاربردترین نوع آن با سطح مقطه z  است. همان طور که از شکل ظاهری این محصول مشخص است. به دلیل گستردگی سطح مقطع این محصول استفاده از آن برای پوشش سقف‌های سالن‌های بزرگ بسیار رایج و معمول است. سقف‌هایی مانند سقف پارکینگ‌ها، سقف سالن‌های ورزشی و … از این دست محصولات استفاده می‌شود که علاوه بر استحکام بیشتر کیفیت بیشتری برای این محل‌ها دارد.

پروفیل بسته چیست و شامل چه مورادی می‌شود؟

این نوع از محصولات آهنی دارای کاربرد کمتر و محدودتری نسبت به نوع باز خود هستند. به دلیل سطح مقطع کوچک‌تر از این محصولات عموما برای طراحی و ساخت درب و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع این محصولات شامل لوله قوطی، پروفیل درب و پنجره، پی وی سوی و غیره است.  از این محصولات عموما برای ساخت و طراحی مواردی از قبیل موارد نام برده شده در ادامه استفاده می‌شود.

مواد اولیه ساخت پروفیل از کجا تامین می‌شود؟

بیش از 90 درصد مواد اولیه مورد نیاز کارخانه‌ها برای طراحی و ساخت این محصول توسط واحد‌های صنعتی فولاد گیلان، فولاد مبارکه و فولاد خوزستان تامین می‌شود. نکته مهمی که باید در نظر گرفت آن است که رول ورق مورد استفاده برای طراحی و تولید قوطی باید دارای ویژگی‌هایی خاصی باشد که در حال حاضر ما آن‌ها را با استاندارهای مختلفی می‌شناسیم. ST37، Din17100 Din10025 و دارای ترکیبات شیمیایی (سیلیس با 0.35، کربن با 0.3 تا 0.1، گوگرد 0.04، فسفر 0.04، منگنز 0.5) از جمله این استاندارد‌ها هستند که در صورت عدم رعایت این استانداردها توسط واحد‌های  تامین ماده اولیه، محصول نهایی از کیفیت و استحکام لازم برخوردار نخواهد بود.

از پروفیل سبک چه می‌دانید؟

گونه‌ای از این دسته محصولات با نام سبک در بازار شناخته می‌شوند که در طراحی و ساخت آن از ورق روغنی یا ورق نورد سرد استفاده می‌شود. این ورق‌ها در ضخامت‌های کمتر از یک و نیم میلی متر در بازار موجود است. این محصول در بازار به پروفیل مبلی نیز معروف است. قوطی مبلی اصلی‌ترین و شناخته‌ شده‌ترین نوع این محصول است که دارای کاربردهای مختلفی در صنعت است. از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

انواع پروفیل آهن رسان

قیمت پروفیل سبک درب و پنجره آهن رسان و  وزن و قیمت پروفیل قیمت پروفیل 20*20  در کانال تلگرام آهن رسان گذاشته شده است.  قیمت پروفیل قیمت پروفیل آهن رسان لیست قیمت پروفیل جهان قیمت پروفیل بناب قیمت پروفیل ساختمانی قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل 20*20 قیمت پروفیل سبک درب و پنجره در وب سایت آهن رسان به آدرس www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.  کانال قیمت پروفیل قیمت روز پروفیل ساوه قیمت پروفیل و نبشی قیمت پروفیل اصفهان در اینستاگرام آهن رسان ذکر شده. قیمت پروفیل علویجه قیمت پروفیل آهن  قیمت پروفیل سبک قیمت قوطی 40*80 امروز نمودار قیمت پروفیل آهن قیمت قوطی آهن دست دوم قیمت پروفیل اصفهان قیمت پروفیل و نبشی کانال قیمت پروفیلقیمت پروفیل آهن رسان  قیمت پروفیل سبک کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل و نبشی قیمت پروفیل اصفهان قیمت پروفیل یاران قیمت آهن کیلویی نمودار قیمت پروفیل آهن ahanresan وجود دارد.

 

قیمت پروفیل

قیمت پروفیل در بنگاه آهن رسان

از آنجایی که بخش از مواد اولیه طراحی و ساخت این محصول از خارج کشور تامین می‌شود و به دلیل نوسانات نرخ ارز در حال حاضر، قیمت این محصول رو به افزایش بوده است. علاوه بر این مورد، عوامل دیگری مانند، کیفیت محصول نهایی، برند تولید کننده، کیفیت ماده اولیه مورد استفاده و مواردی از این دست در قیمت نهایی تاثیر مستقیم می‌گذارند. برای اطلاع از قیمت این محصول می‌تواند با شماره‌های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.