بررسی صفر تا صد خواص شیمیایی آهن

جدول فلزی براق برای خواص شیمیایی آهن ، انعطاف پذیر ، خاکستری و نقره ای و جدول تناوبی گروه VIII. این فلز به خوبی شناخته شده است و به چهار شکل بلوری وجود دارد.

آهن خواص بسیاری دارد ، یکی از آنها این است که آهن در هوای مرطوب زنگ می زند ، اما در هوای خشک زنگ نمی زند و به راحتی در اسیدهای رقیق حل می شود. آهن از نظر شیمیایی فعال است و دو ترکیب شیمیایی اصلی تشکیل می دهد: آهن دو ظرفیتی (II) یا ترکیبات آهن و ترکیبات سه ظرفیتی آهن (III).

ورق روغنی هفت الماس ۰.۹

اشنایی با انواع آهن و قیمت آن ها

استفاده از این فلز کاملاً مشهور است و به دلیل خواص گسترده آهن ، بیش از 95٪ از کل چرخش های فلزی تولید شده در جهان استفاده می شود. به لطف ساخت ارزان و مقاوم ، می توان از آن در ظروف غذا گرفته تا وسایل نقلیه خانوادگی ، از خرد کن تا ماشین لباسشویی و از کشتی های باری گرفته تا مشت های کاغذی استفاده کرد. فولاد شناخته شده ترین آلیاژ آهن موجود در صنعت به عنوان چدن ، فولاد کربن ، آهن فرفورژه ، فولاد آلیاژی ، اکسید آهن است.خواص شیمیایی آهن

قیمت تیرآهن سنگین در تهران

خواص شیمیایی آهن

در دمای 770 درجه سانتیگراد ، آهن از پارامغناطیس به فرومغناطیس تغییر می کند.

این تغییر به دلیل وجود دو اوربیتال الکترون آهنی است.

قیمت ورق سیاه فولادی

آهن دارای 4 ایزوتوپ پایدار است. Fe 54-56-57 و 58

آهن در دمای 1538 درجه سانتیگراد ذوب می شود و مس در دمای 2863 درجه سانتیگراد می جوشد.

بسیار قابل انعطاف است ، بنابراین در ساخت بسیاری از ابزارها مورد استفاده قرار می گیرد.

رسانا است اما مقاومت بالاتری نسبت به مس دارد ، بنابراین از آن استفاده نمی شود.خواص شیمیایی آهن

ترکیب شیمیایی سنگ آهن

آهن چهارمین عنصر فراوان پوسته (4/6 درصد) است ، اما چنان توزیع می شود که آهن را فقط می توان از سنگ معدن های مخصوص تهیه کرد و بیشتر این مقدار خالص در اوایل رخ داده است. تاریخ زمین

مشخصات ویژه از جنس استنلس استیل

سطح تمیز کبالت صورتی است ، نیکل زرد است و لایه اکسید از محافظت و چسبندگی بیشتری برخوردار است ، بنابراین مانند آهن زنگ نمی زند. نیکل دارای یک سطح سبک ، با دوام ، براقیت بالا است و معمولاً به عنوان روکشکاری کروم استفاده می شود. وجود کروم در آهن خود مناسب نیست. آهن دارای شماره اتمی 26 ، وزن اتمی 55.85 ، ایزوتوپهای پایدار 54 (5.9٪) ، 56 (91.6٪) ، 57 (2.2٪) و 58 (0.33٪) است. پیکربندی الکترونیکی Ar3d64s2 است ، اولین و دومین ظرفیت یونیزاسیون 7.87 ولت و 16.18 ولت ، مجاور عناصری مانند کبالت (27 = Z) و نیکل (28 = Z) است.

فلزات صنعتی موارد استفاده

استعلام قیمت ورق A283

ویژگی دیگر آهن این است که آهن دارای ساختار مکعبی در دمای اتاق است ، مانند آهن فریت یا α. وزن مخصوص آهن α 86/7 گرم در سی سی است و در دمای 910 درجه سانتیگراد به آهن γ تبدیل می شود و کمی نرم می شود. در دمای 1535 درجه سانتی گراد ذوب می شود و در دمای 3000 درجه سانتی گراد می جوشد. کبالت در دمای 1480 درجه سانتیگراد ذوب می شود و نیکل در دمای 1455 درجه سانتیگراد ذوب می شود. گرمای ویژه هر یک از این سه فلزات در حدود 107/0 کالری است که رسانایی گرمایی Fe ، Co و Ni است. 3.37 ، 3.81 و 4.19 کالری در ثانیه -K. همچنین مقاومت الکتریکی 71/9 ، 24/6 و 84/6 میکرومتر بر سانتی متر است. با مقایسه اعداد ، می بینید که این فلزات از نظر خصوصیات فیزیکی چقدر به هم شبیه هستند.خواص شیمیایی آهن

انوع آهن تولید شده

کربن استیل چیست

آهن گاما

یکی از آلوتروپ های این عنصر با ساختار مکعب ، یک مرکز جامد پایدار در دامنه دمایی 912 تا 1394 درجه سانتیگراد است.

دلتای آهنی

این یک آلوتروپ پایدار دیگر است که در محدوده دمایی 1401 درجه سانتیگراد تا 1539 درجه سانتیگراد (نقطه ذوب) است. این ترکیب ساختار بلوری یک مرکز مکعب با خواص پارامغناطیس با ثابت شبکه ای بیشتر از آهن آلفا و حدود 93.2 آنگستروم است.

آهن آلفا

تمام آنچه در مورد ساخت فولاد ضد زنگ باید بدانید

این ارتوتوپیک یک ساختار کریستالی مکعبی با یک مرکز جامد است که در محدوده دمایی 273- – 910 درجه سانتیگراد پایدار است. این ترکیب دارای خواص فرومغناطیسی است و دارای ثابت شبکه 86.2 آنگستروم است.

قیمت پروفیل

آهن بتا

این نتیجه تبدیل آهن آهنی فرو فرو مغناطیسی به آهن آلفا پارامغناطیس است که در واقع تکامل ارتوتوپیک نیست. ثابت شبکه ای این نوع آهن 2.9 آنگستروم است.

آلیاژهای جدید فلزی ممکن است به جلوگیری از ترک خوردگی در برابر استرس کمک کنند