قیمت نبشی

نبشی‌ها نقش زیادی در صنعت ساختمان سازی ایفا می‌کنند، این نقش تا حدی است که می‌توان گفت اگر بخواهیم این محصول را  از صنعت ساختمان کنار بگذاریم باید بخش مهمی از مواد اولیه مورد استفاده در ساختمان را کنار بگذاریم. شاید جالب باشد که بدانید دلیل این نام گذاری را می‌توان به شکل این محصول مرتبط دانست. نوع ساختار این محصول به صورتی است که مانند نبش یک مغازه در سر یک کوچه است. به همین دلیل این محصولات با نام آهن نبشی شناخته می‌شود. در ادامه در رابطه با این محصول پر کاربرد در صنعتی ساختمان اطلاعاتی را به شما خواهیم داد.

قیمت نبشی

نبشی چیست و چه کاربردی در ساختمان سازی دارد؟

چه در گذشته و چه در حال حاضر از آهن آلات در صنعت ساختمان استفاده‌های گوناگونی می‌شده است. شاید بتوان گفت اصلی‌ترین و مهم‌ترین ماده‌ای که در یک ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، آهن است. اگر کمی به اطراف خود دقیق شویم می‌بینیم که  برای ساخت موارد مختلفی از قبیل درب و پنجره‌های ساختمانی از این نوع آهن‌ آلات استفاده می‌کنند. به صورت‌های مختلفی از این نوع محصول استفاده می‌شود. به عنوان مثال در برخی از پنجره‌های ساخته شده می‌توان کاربرد تکی این محصول را شاهد بود. در دیگر محصولات عموما نبشی را با ترکیبی دیگر شاهد هستیم.

انگلیسی زبانان به این محصول Angle bar می‌گویند. که آن را نیز با حرف L به صورت مختصر نشان می‌دهند. اگر کمی به شکل ظاهری این محصول دقت کنید خواهید دید که دلیل انتخاب این حرف انگلیسی به دلیل شکل ظاهری محصول بوده است.

اگر بخواهیم شکل این محصول را بیان کنیم باید بگوییم دو قطع آهن عمود که با یک دیگر زاویه 90 درجه ساخته اند تشکیل این محصول را می‌د‌هند. میزان مصرف مورد نیاز روزانه کشور به این دسته از محصولات آهنی به دو شیوه تامین می‌شود. یکی به صورت واردات از کشورهایی مانند روسیه و اوکراین. و بخش دیگری از این محصولات توسط شرکت‌های داخلی تامین می‌شوند.

در حال حاضر به دلیل بالا رفتن قیمت دلار وارد کردن این محصول از کشورهای نام برده شده صرفه اقتصادی ندارد به همین دلیل کارخانجات داخلی میزان تولید خود در روز را افزایش داده‌اند.

انواع آهن نبشی کدامند؟

این دسته از محصولات دارای انواع مختلفی ‌هستند که نیاز است قبل از آشنا شدن با کاربردهای آن با انواع آن به خوبی آشنا شوید. می‌دانیم که هر یک از این دسته‌ها دارای کاربردی خاص هستند و استفاده کردن از آن در محلی دیگر منطقی و دارای صرفه اقتصادی نیست. در ادامه به بررسی انواع این محصول خواهیم پرداخت.

دسته بندی نبشی‌های آهن رسان

اولین دسته بندی این محصول بر اساس دسته بندی بر اساس تولید است. در حالت کلی این دسته از محصولات را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد. این دسته بندی بیان کننده نوع ساخت این محصولات و همچنین تکنولوژی مورد استفاده برای ساخت آن را بیان خواهد کرد.

آهن آلات پرسی

برای ساخت این دسته از محصولات یک ورق با طول حداکثر 6 متر را توسط دستگاه مخصوصی به این شکل در می‌آورند. لازم به توضیح است که این ورق ماهیت فولادی باید داشته باشد. زاویه داخلی این محصول 90 درجه در نظر گرفته می‌شود و هرچه این زاویه به 90 نزدیک‌تر باشد کیفیت محصول بیشتر خواهد بود. در این دسته از محصولات ما با فولاد ساختمانی ST37 رو به رو هستیم که به صورت بال مساوی ساخته می‌شود.

اگر بخواهیم روش تولید این محصول را بیان کنیم باید بگوییم که این محصول در ابتدا برش خورده می‌شود و پس از آن به وسیله دستگاه پرس، پرس می‌شود و در مرحله آخر این محصول با استفاده از رول فورمینگ به محصول مورد نظر تبدیل می‌شود.

آهن آلات فابریک

این دسته از محصولات در همان ابتدا به صورت نبشی از فرآیند خط تولید خارج می‌شوند. برای ساخت این محصول از فرآیند نورد گرم کمک گرفته می‌شود. در فرآیند تولید این محصول می‌توانیم به خوبی ببینیم که شمش‌ها در کورهایی قرار داده می‌شوند که از حرارت بالایی برخوردار هستند. پس از آن که به خوبی شمش گرما دیده شد، از قفسه‌های نورد عبور داده می‌شود تا سطح مقطع آن کاهش داده شود و طول آن افزایش پیدا کند.

پس از آن است که محصول به واحد برش سپرده می‌شود تا به اندازه و سایزهای 6 الی 12 متری برش خورده شود. دلیل این نوع برش را هم می‌توان در میزان استفاده از این دو نوع سایز دانست.

قیمت نبشی

انوع نبشی آهن رسان

اگر برای خرید این محصول به بازار مراجعه کرده باشید احتمالا می‌دانید که این محصول در حال حاضر دارای انواع مختلفی است که شناخته‌ شده‌ترین آن‌ها گالوانیزه و نوع ضد زنگ آن است. شما باید با توجه به نوع سازه خود و همچنین نوع استفاده، از نمونه مناسب استفاده کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

از نوع گالوانیزه این محصول عموما برای مکان‌هایی استفاده می‌شود که خورندگی و خوردگی محصول رایج است. از نوع ضد زنگ آن که در دو نوع فولادی 304 و t316 طراحی و ساخته می‌شود در مکان‌هایی استفاده می‌شود که سازه در محیطی قرار دارد که وجود نم و نمک باعث زنگ زدگی محصول می‌شود.  نوعی دیگری با عنوان اسپیرال وجود دارد که دارای بال‌های مساوی است. که در دو سایز 20 و 50 طراحی و تولید می‌شود.

وزن نبشی

وزن و قیمت نبشی ۴  آهن رسان قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی ۴ قیمت نبشی سه پری قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی گالوانیزه در وب سایت www.ahanresan.ir قیمت نبشی بناب قیمت نبشی ۵ قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی ۳قیمت نبشی 4  در کانال آهن رسان سبک قیمت نبشی گالوانیزه قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی 5 اصفهان قیمت نبشی مشهد آهن رسان  قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی گالوانیزه قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی بناب قیمت روز نبشی و قوطی نمودار قیمت نبشی قیمت نبشی امروز آهن رسان  قیمت پروفیل آهن پرایس قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی گالوانیزه آهن رسان قیمت نبشی بناب قیمت نبشی اصفهان قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی مشهد

قیمت نبشی در بازار حال حاضر

همان طور که می‌دانید قیمت آهن آلات ارتباط مستقیمی با نرخ ارز و قیمت آن دارد. به دلیل نوسانات موجود در بازار و همچنین رشد صعودی دلار در چند ماهه اخیر، قیمت این محصول شیب صعودی را شاهد بوده است. به صورتی که می‌توان گفت بسیاری از سازندگان بزرگ ساختمان به دلیل این گرانی، ساخت و ساز خود را متوقف کرده‌اند. در حالت کلی می‌توان گفت قیمت این محصول به عوامل مختلفی وابسته است. از شرکت سازنده گرفته تا نوع و میزان آلیاژ محصول.در حال حاضر و به دلیل افزایش نرخ محصول، دادن قیمت ثابت برای هیچ یک از فعالین حاضر در این صنعت امکان پذیر نیست به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم شما نیز برای اطلاع از قیمت این محصول و همچنین آگاهی از کیفیت حتما قبل از خرید با یک کارشناس کاربلد در رابطه با آهن آلات مشورت کنید تا در آینده دچار ضرر جبران ناپذیری نشوید.