استعلام قیمت ورق A283

قیمت ورق A283

قیمت ورق آلیاژی A283 یکی از موضوعات مهمی است که توسط بسیاری از صنعتگران جستجو می شود. یک ورق فولادی مقاوم است که ترکیب شیمیایی آن دستکاری شده تا ویژگی های دلخواه صنعتگران در آن ایجاد شود. معمولاً برای خرید ورق فولادی A283 گرید آن کارخانه سازنده استاندارد و مشخصات فیزیکی و فنی را مورد بررسی قرار می‌دهند. در ادامه می خواهیم اطلاعات بیشتر در مورد این ورق فولادی در اختیار شما قرار دهیم و کارخانه های سازنده آن را معرفی کنید با ما همراه باشید.

انواع ورق فولادی

به طور کلی دو نوع ورق فولادی از نظر کاربرد داریم ورق های صنعتی و ورق های ساختمانی و یا ورق‌های سبک و سنگین که از نظر فنی ورق های ساختمانی و ورق های آلیاژی نیز معروف هستند. چند نمونه از ورق های ساختمانی و چند نمونه از ورق های آلیاژی را معرفی می کنیم.

انواع ورق آلیاژی

ورق آلیاژی A516، ورق آلیاژی A283، ورق آلیاژی 17mn4, ورق آلیاژی ck45, st52, st44, ورق هاردوکس یا ضد سایش، ورق آلیاژی دریایی یا A6, A36, ورق‌های آلیاژی نسوز و دمای پایین و غیره.

انواع ورق ساختمانی

این ورق های ساختمانی از فولاد st33 شروع می‌شود و به فولاد st52 ختم می شوند. عبارت ST به معنی ساختار فولاد کربنی یا ساختمانی است.

روش ساخت ورق های فولادی آهن رسان

برای ساخت انواع ورق فولادی یک روش معروف و رایج به نام نورد کاری وجود دارد که در آن از غلتک های بزرگ و کوچک به صورت افقی و عمودی برای نورد و فلزات استفاده می شود این فرآیند نورد و یا غلتک کاری می تواند در حالت سرد و یا گرم انجام شود که دو مدل فرایند نورد کاری سرد و فرایند نورد کاری گرم را تشکیل می دهد. محصولاتی که به هریک از این دو نوع روش ساخته می شوند دارای مشخصات و ویژگی‌های فنی و مکانیکی و فیزیکی متفاوت بوده و کاربردها و قیمت متفاوتی نیز دارند. مثالی از این می توان به ورق گالوانیزه یا سفید به عنوان ورق سرد و به ورق سیاه یا آهنی به عنوان ورق گرم اشاره کرد.

قیمت ورق A283

ورق آلیاژی A283 نوعی ورق گرم به شمار می رود. این محصول در ترکیب شیمیایی خود دارای عناصری است که در فولاد معمولی وجود ندارد و یا مقدار آن تفاوت دارد بنابراین مهندسین متالوژی در آزمایشگاه ها با تغییر دادن عناصر و ترکیب شیمیایی فولاد با عناصر مختلف به این آلیاژ فوق العاده دست یافته اند. ورق فولادی A283 بسیار شبیه به ورق A516 است زیرا از نظر ترکیب شیمیایی شبیه به هم بوده و کاربردهای تقریباً نزدیکی دارند؛ اما معمولاً ورق A516 مقاومت بالاتر در برابر حرارت دارد و به همین دلیل در برابر کارهای دشوار و سخت تاب‌آوری بهتری دارد و ورق آلیاژی A283 برای کارهای معمولی تر استفاده می‌شود و مهم‌ترین کاربرد آن برای ساخت مخازن سوخت و غیره می باشد.

ورق A283 در چهار استاندارد A,B,C,D ساخته می شود. در این استانداردها درصد عناصر تشکیل دهنده آن با هم تفاوت دارد البته در ادامه می بینید که تفاوت آن‌ها فقط در عنصر کربن می باشد این تفاوت باعث می‌شود تا ویژگی های کلی برق در گرید های مختلف با هم تفاوت داشته باشد و کاربردهای متفاوت نیز داشته باشند. او برای نشان دادن استانداردها و گرید های مختلف این ورق آلیاژی به صورت زیر عمل می کنند.

A283_Gr A

A283_Gr B

A283_Gr C

A283_Gr D

این ۴ استاندارد را در موارد مختلف مورد استفاده قرار می دهند ولی در خاورمیانه استاندارد نوع سوم کاربرد بیشتری دارد و رایج تر است. طبق استاندارد ساخت ورق آمریکا گرید A283_Gr C دارای تنش تسلیم ۲۰۵ مگاپاسکال و دارای تنش کششی بین ۳۵۰ تا ۵۱۵ مگاپاسکال می باشد.

قیمت ورق A283

ویژگی های ورق A283 آهن رسان

اندازه ورق‌های ساخته شده استاندارد A283 معمولاً در عرض های 1500,2000, 2500 رایج تر هستند. ضخامت معمول و رایج برای ساخت این ورق مخزنی بین ۵ تا ۷۰ میلی‌متر و در بعضی از استانداردها تا ۱۵۰ میلی‌متر نیز می باشد. تولید ورق مخزنی A283 به دو صورت رول یا شیت انجام می پذیرد، برای آشنایی بهتر با ورقه مخ زنی A283 به ترکیب شیمیایی چهار گرید اصلی آن توجه کنید.

همان‌طور که گفته شد چهار گرید این ورق فولادی در میزان عنصر کربن با هم متفاوت هستند بنابراین تنها یک بار تمام عناصر را برای گرید a می نویسیم و برای مابقی تنها تغییر کربن را مشخص می کنیم.

A283_Gr A:

در گرید b میزان کربن برابر است با 0.17%

در گرید c میزان کربن برابر است با 0.24%

در گرید d میزان کربن برابر است با 0.27%

همین تفاوت ناچیز در میزان کربن باعث تفاوت در ویژگی های شیمیایی فنی و مکانیکی ورق می‌شود و استحکام تسلیم و کششی آن را تغییر می دهد.

در استاندارد A283_Gr A:

میزان استحکام تسلیم برابر است با ۲۴ و استحکام کششی بین ۴۵ تا ۶۰ واحد ksi است.

در استاندارد A283_Gr B:

میزان استحکام تسلیم برابر است با 27 و استحکام کششی بین 50 تا 65 واحد ksi است.

در استاندارد A283_Gr C:

میزان استحکام تسلیم برابر است با 30 و استحکام کششی بین 55 تا 75 واحد ksi است.

در استاندارد A283_Gr D:

میزان استحکام تسلیم برابر است با 3 و استحکام کششی بین 60 تا 80 واحد ksi است.

قیمت روز انواع ورق

ورق a283 چیست قیمت ورق a283 gr c  آهن رسان قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق a516 قیمت ورق سرد فولاد قیمت ورق روغنی قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق ابعادی ورق a283 در سایت آهن رسان ذکر شده است.  چیست قیمت ورق گالوانیزه کیلویی قیمت ورق شیروانی استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق روغنی قیمت ورق گالوانیزه تاراز قیمت ورق a283 gr c قیمت ورق رنگی استعلام قیمت ورق آهن نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق آهن روغنی قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان در کارخانه آهن رسان موجود می باشد. قیمت ورق آهن اصفهان وزن و قیمت ورق آهناستعلام قیمت ورق آهن اخبار لحظه ای اهن ملل نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق آهن روغنی قیمت میلگرد سایز 8 قیمت ورق آهن صنعتی قیمت میلگرد اصفهان درب کارخانه قیمت میلگرد بناب www.ahanresan.ir قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان آهن رسان قیمت ورق آهن اصفهان استعلام قیمت ورق آهن ورق فروشان اصفهان آرشیو قیمت ورق سیاه آهن رسان  قیمت ورق آهن صنعتی قیمت آهن ۱۴ اصفهان است.

کاربرد ورق A283 و کارخانه های سازنده آن

این ورق آلیاژی هم به عنوان ورق ساختمانی و هم به عنوان یک برق صنعتی مهم و پرکاربرد شناخته می‌شود با توجه به توضیحاتی که در پاراگراف های قبل داده شد و در مورد ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی و فنی آن صحبت کردیم در درجه اول این یک ورق مخزنی ایست یعنی از آن برای ساخت مخازن و لوله ها استفاده می شود از ویژگی های مهم آن می توان به قابلیت خم‌کاری و جوشکاری بالا اشاره کرد میزان استحکام تسلیم و کشیشیان در چهار گرید مختلف در حد قابل قبولی است و تا حد قابل قبولی در برابر گرما و فشار مقاوم و بادوام می باشد بنابراین برای ساختمان سازی و سازه های فولادی در ساخت اسکلت انواع سازه های فولادی در کشتی سازی و قطعات ماشین بسیار مورد استفاده قرار می گیرد همچنین در مخزن سازی مخازن نفت و گاز و پتروشیمی در ساخت قطعات صنعتی در ساختار هایی مثل پیچ و مهره و اسکلت بندی پل ها و ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مهم‌ترین کارخانه های تولید کننده این ورقه آلیاژی کارخانه فولاد مبارکه اصفهان کارخانه اکسین اهواز و کارخانه کاویان می‌باشد اما برای تأمین بخشی از نیاز صنعتگران و بازار ورق آلیاژی A283 از طریق واردات از کشورهایی مثل چین کره جنوبی اوکراین بلژیک آلمان و روسیه نیز تأمین می گردد.