فلزات معماری

در طیف وسیعی از کاربردها از جمله پشت‌بام و دکوراسیون ; و آهن , که دارای ساختاری بوده و دیگری به شکل چدن یا چدن ساخته‌شده و یا به صورت فولاد ساخته شده‌است .قیمت پروفیل  آلیاژهای فلزی استفاده‌شده در ساختمان عبارتند از برنز ( عمدتا مس و قلع ) ; برنج ( مس و روی ) ; monel فلزی و نقره , عمدتا ً شامل نیکل و مس و فولاد ضد زنگ با اجزای مهم نیکل و کروم هستند.چگونه می توان به کیفیت یکنواخت پخت فلز دست یافتترکیب هماهنگی ، هر کدام از دسته‌ای از مواد با ساختارهای شیمیایی که در آن یک اتم فلزی مرکزی توسط اتم‌ها یا گروه‌های اتم‌ها احاطه شده‌است ، با پیوند شیمیایی به آن پیوسته‌اند . ترکیبات هماهنگی شامل موادی نظیر ویتامین ب ۱۲ ، هموگلوبین ، رنگ‌ها و رنگدانه‌ها و catalysts هستند که در تهیه مواد آلی به کار می‌روند .فلزات معماری

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

تغییر نرخ واکنش‌های شیمیایی :

کاربرد اصلی ترکیبات هماهنگی کاربرد آن‌ها به عنوان کاتالیست ها است , که برای تغییر نرخ واکنش‌های شیمیایی بکار می‌رود . برای مثال , بسیاری از کاتالیست های فلزی پیچیده , نقش کلیدی در تولید پلی‌اتیلن و پلی پروپیلن ایفا می‌کنند .محاسبه قیمت ورق A516  به علاوه , یک کلاس بسیار پایدار از ترکیبات هماهنگی organometallic , انگیزه‌ای برای توسعه شیمی organometallic فراهم کرده‌است . ترکیبات هماهنگی Organometallic گاهی با ساختارهای ” ساندویچی ” مشخص می‌شوند.

 مولکول یک هیدروکربن

حلقوی غیر اشباع  که فاقد یک یا چند اتم هیدروژن , یک پیوند در یک طرف یک اتم فلزی است . این امر منجر به یک سیستم آروماتیک با ثبات بالا می‌شود .ترکیبات هماهنگی در طبیعت ، ترکیبات هماهنگی رخ می‌دهد برای موجودات زنده حیاتی هستند . کمپلکس‌های فلزی نقش مهمی در سیستم‌های بیولوژیکی ایفا می‌کنند . قیمت پروفیل بسیاری از آنزیم‌ها ، the طبیعی که فرآیندهای زیستی را تنظیم می‌کنند ، کمپلکس‌های فلزی هستند ( metalloenzymes ) ؛ برای مثال ، carboxypeptidase ، یک آنزیم hydrolytic که در هضم اهمیت دارد ، شامل یک یون روی است که با باقی مانده‌های اسیده‌ای آمینه از پروتئین هماهنگ است .

catalase

که یک کاتالیزور کارآمد برای تجزیه آب‌اکسیژنه است ، حاوی کمپلکس‌های آهن – porphyrin است . در هر دو مورد ، یون‌های فلزی هماهنگ‌شده احتمالا ً محل فعالیت کاتالیتیک هستند . چهار نوع فولاد آلیاژی  Hemoglobin همچنین حاوی کمپلکس‌های آهن – porphyrin ، نقش آن به عنوان حامل اکسیژن مربوط به توانایی اتم‌های آهن برای هماهنگ کردن مولکول‌های اکسیژن است . دیگر ترکیبات هماهنگی مهم بیولوژیکی اشنایی با انواع آهن و قیمت آن ها شامل کلروفیل ( یک مجتمع منیزیم – porphyrin ) و ویتامین ب ۱۲ ، یک مجموعه از کبالت با یک لیگاند macrocyclic شناخته‌شده به نام corrin است .

فلزات معماری

 یون‌های فلزی :

ترکیبات هماهنگی در صنعت کاربردهای ترکیبات هماهنگی در شیمی و فن‌آوری بسیار متنوع و متنوع هستند . رنگ‌های درخشان و شدید بسیاری از ترکیبات هماهنگی , مانند آبی پروس , آن‌ها را به عنوان رنگ و رنگدانه تولید می‌کنند . مواد و روش‌ها : این مطالعه به روش توصیفی – تحلیلی انجام شد . تعیین استاندارد جدید ASTM A1069 چندین فرآیند hydrometallurgical مهم از کمپلکس‌های فلزی استفاده می‌کنند . مس , کبالت و مس را می‌توان از ores به عنوان complexes ammine با استفاده از آمونیاک آبی استخراج کرد .قیمت ورق سیاه فولادی تفاوت در the و قابلیت انحلال کمپلکس‌های ammine را می‌توان در روش‌های انتخابی بارش که منجر به جداسازی فلزات می‌گردند , مورد استفاده قرار داد . تصفیه نیکل را می‌توان با واکنش با مونوکسید کربن انجام داد تا کمپلکس tetracarbonylnickel volatile را شکل دهد , که می‌تواند از نظر حرارتی و از لحاظ حرارتی تجزیه شود تا فلز خالص را رسوب دهد .قیمت تیرآهن سنگین در تهرانsolutions cyanide بازها معمولا ً برای جدا کردن طلا از سنگ معدن خود به شکل مجتمع بی‌نهایت پایدار به کار گرفته می‌شوند . کمپلکس‌های Cyanide نیز در electroplating کاربرد دارند .قیمت میلگرد ساده در مشهدچندین روش وجود دارد که در آن ترکیبات هماهنگی در تجزیه و تحلیل مواد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند . اینها شامل ( ۱ ) بارش انتخابی یون‌های فلزی به عنوان کمپلکس‌های نیکل ( ۲ + ) به عنوان کمپلکس dimethylglyoxime  نشان‌داده‌شده است.فلزات معماری