عملیات حرارتی و بازپخت

تعدیل و بازپخت هر دو روش عملیات حرارتی فلز است. هدف از عملیات حرارتی تغییر خصوصیات فیزیکی (و شیمیایی) فلز به منظور آماده سازی آن برای تولید است. عملیات حرارتی می تواند بر بسیاری از خصوصیات یک محصول فلزی تأثیر بگذارد ،قیمت میلگرد ساده در مشهداز جمله استحکام ، سختی ، شکل پذیری ، شکل پذیری ، انعطاف پذیری و ماشینکاری است . عملیات حرارتی و بازپخت

عملیات حرارتی و بازپخت

به طور کلی ، سه متغیر بر عملیات حرارتی فلز تأثیر می گذارد:

بسته به نوع فلز تحت عملیات حرارتی و نتیجه دلخواه ، این متغیرها جابجا می شوند. قیمت تیرآهن سنگین در تهران اما صرف نظر از این ، عملیات حرارتی م requiresثر به کنترل دقیق هر سه نیاز دارد.اگرچه روشهای زیادی برای عملیات حرارتی فلز وجود دارد ، من امروز فقط دو مورد از آنها را پوشش می دهد.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

چگونگی کار کردن روی آنیل چگونه انجام می شود؟

وقتی فلزی آنیل می شود ، تا دمای ایده آل گرم می شود و سپس برای مدت زمان از پیش تعیین شده در آن دما نگهداری می شود. سرعت خنک کاری برای بازپخت در انتهای آهسته طیف است. به عنوان مثال ، اگر شما در حال پخت و پز چیزی در فر بودید و به جای حذف آن در پایان زمان پخت ، اجازه دادید. قیمت تیرآهن اصفهان در مشهد  تا در داخل فر خنک شود ، این شبیه همان بازپخت است.دلایل اصلی که یک محصول فلزی دچار بازپخت می شود ، کاهش سختی آن است / آن را نرمتر می کند. به این ترتیب می توان با سهولت بیشتری ماشین کاری کرد. علاوه بر این ، برخی فلزات به منظور افزایش رسانایی الکتریکی ، بازپخت می شوند.

روند بازپخت شامل سه مرحله مشخص است:

اولین مرحله در فرایند بازپخت ، بازیابی است. در طی بازیابی ، فلز گرم می شود. دستگاه گرمایشی رایج مورد استفاده کوره است – می توان از کوره های گازی ، الکتریکی و القایی برای بازپخت فلز استفاده کرد. هدف از مرحله بازیابی ، گرم کردن فلز تا دمایی است که ساختارهای داخلی آن آرام شوند. محاسبه قیمت ورق st52 تجدید ساختار مجددمرحله دوم در فرایند بازپخت ، تبلور مجدد است. در طی تبلور مجدد ، فلز حتی بیشتر گرم می شود. نقطه شیرین رسیدن به دمایی استمشخصات ویژه از جنس استنلس استیلکه بیشتر از دمای تبلور مجدد فلزات باشد بدون اینکه از دمای ذوب آن بیشتر شود.هنگامی که مواد در این نقطه شیرین نگه داشته می شود ، دانه های جدید می توانند در ساختار داخلی فلز بدون تشکیل تنش های قبلی شروع به رشد کنند.

مرحله سوم در فرایند بازپخت:

رشد دانه است. پروفیل لوله فولادی در طی این مرحله نهایی ، آن دسته از دانه هایی که در مرحله دو شروع به رشد می کنند.قیمت لوله را در بازار آهن بدانید می توانند به طور کامل رشد کنند. با کنترل فرآیند خنک سازی و حفظ یک سرعت خاص ، رشد دانه ماده شکل پذیرتر و سخت تر خواهد داشت.عملیات حرارتی و بازپخت

TEMPERING چگونه کار می کند؟

تعدیل کردن یک عملیات حرارتی است که مقاومت فولادهای سخت و شکننده را بهبود می بخشد. همه چیز در مورد فولاد  تا در حین پردازش بالا بمانند. برای تعدیل نیاز است که فلز تا دمای زیر دمای پایین تر از حد گرم گرم شود – بسته به آلیاژ ، این دما می تواند از 400-1300 ˚F باشد.

فولاد بهار معتدل:

هنگامی که دمای بحرانی پایین تری از فولاد حاصل شد ، آن دما برای مدت زمان از پیش تعیین شده ای حفظ می شود. نوعی فولاد در حال پردازش است که تعیین می کند.محاسبه قیمت ورق A516  درجه حرارت بحرانی چیست و مدت زمان نگهداری مواد در آن دما چیست.متغیرهای دیگر که باعث تعدیل فشار می شوند شامل مدت زمان نگهداری فلز در دمای بحرانی و سرعت خنک سازی هستند. هر دوی این عوامل بر خواص مکانیکی مواد تأثیر می گذارد.

تأثیر بصری خستگی :

همچنین شناخته شده است که تعدیل روی رنگهایی که روی سطح فولاد ظاهر می شوند تأثیر می گذارد. این رنگها که می توانند از یک زرد روشن تا سایه های آبی متغیر باشند. 5 واقعیت جالب در مورد ریخته گری برای نشان دادن خصوصیات نهایی فولاد استفاده می شوند. به عنوان مثال ، فولادهای بهاری معتدل ما – 1075 و 1095 – هر دو آبی هستند ، اما به دلیل تفاوت های مشخص در تماس با کربن ، سایه آبی و سایر خصوصیات فیزیکی آنها متفاوت است. می توانید یک مقایسه عمیق را در اینجا مشاهده کنید.عملیات حرارتی و بازپخت