روش شکل دهی فلزات

در تکنولوژی , روش اصلی شکل دادن فلزات ذوب‌شده , شیشه و یا مواد دیگر به شکل اشکال کوچک در مقایسه با طول آن‌ها مانند میله‌های , ورق , میله‌ها , ریل‌ها , girders و سیم‌های وجود دارد . این روش در ساخت فولاد برای استفاده قیمت میلگرد ساده در مشهد در ساخت‌وساز و صنایع دیگر به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد .روش شکل دهی فلزات

روش شکل دهی فلزات

 فولاد گرم

است ( نورد گرم ) یا سرد نورد سرد  ممکن است انجام شود . این فرآیند شامل عبور فلز بین جفت‌های of که با سرعت یک‌سان می‌چرخند , اما در جهت مخالف و فواصل آن طوری که فاصله بین آن‌ها کمی کم‌تر از ضخامت فلز است . قیمت تیرآهن سنگین در تهران میزان تغییر که می‌تواند در ضخامت فولاد ساخته شود به درجه‌حرارت آن بستگی دارد و با افزایش دما , پلاستیسیته میلگرد را افزایش می‌دهد. نورد سرد که در آن میله‌های سردش , ورقه‌های , و یا نوارهای فولادی از میان غلتک‌های فرستاده می‌شوند. ورق A516 فولاد مبارکه ۸ میل گریدمعمولا ً نیاز به چندین rollings برای رسیدن به شکل مطلوب دارند . چرخش سرد اغلب پس از چرخش داغ صورت می‌گیرد و برای به دست آوردن خواص مکانیکی بهتر , machinability بهتر , اندازه ویژه , یک سطح روشن , یا یک درجه نازک‌تر از حد داغ می ‌توان انجام داد.

تاریخچه غلطک کاری

رولینگ استون به تولید فولاد در سال ۱۷۸۳ توسط هنری Cort معرفی شد که تلاش‌های اولیه اولیه برای استفاده از این تکنیک را به طور موفقیت‌آمیز بهبود بخشید . قیمت نبشی  از آنجایی که آسیاب بادی اولیه Cort , که rollers شیاردار را مورد استفاده قرار داد , توسعه مداوم فرآیند و اندازه کارخانه‌ها رخ داده‌است . کارخانجات مدرن به چهار دسته غلتک , یکی بالاتر از دیگری , و فولاد در یک فرآیند پیوسته از طریق یک مجموعه , به دیگری تبدیل می‌شوند. قیمت تیرآهن اصفهان در مشهد  و سپس دوباره , تا زمانی که شکل مورد نظر بدست آید . کارخانه‌های نخ‌ریسی به شکل قالب‌های مستطیلی شکل می‌گیرند تا بیشتر اصلاح شوند. قیمت ورق استیل براق کارخانه‌های finishing فولاد را برای استفاده در تولید آماده می‌کنند .این همچنین یک فرآیند مهم در glassmaking است . یک جریان پیوسته یا نواری از شیشه ذوب‌شده بین دو of که آنقدر با هم فاصله دارند. محاسبه قیمت ناودانی  که ضخامت ورقه شیشه را کنترل می‌کنند ، به کار می‌رود . Rolling یک راه بسیار سریع برای تولید شیشه است ، اما شیشه تولید شده در کیفیت سطح به خاطر تماس آن با غلتک‌های فلزی بالا نیست.

فرآیند(extrusion)

Extrusion فرآیندی است که در آن فلز یا مواد دیگر از طریق یک سری از می‌میرد تا اشکال مورد نظر ایجاد شود . بسیاری از سرامیک با استفاده از فرآیند اکستروژن تولید می‌شوند. مشخصات ویژه از جنس استنلس استیل  چون این فرآیند به تولید مستمر و پیوسته کمک می‌کند . در یک پیچ و پیچ تجاری ، پیچ مته به طور پیوسته مصالح تغذیه پلاستیکی را از طریق اریفیس یا می‌میرد ، و منجر به اشکال ساده از قبیل میله‌های استوانه‌ای و لوله مستطیلی و میله‌های توخالی و صفحات طولانی می‌شود . در فلز کاری ، اکستروژن قطعه فلز را به طول مقطع یکنواخت تبدیل می‌کند و با وادار کردن شمش از دهانه یک تاس ، آلومینیوم به راحتی extruded می‌شود.

بعد از خواندن این مقاله , در مورد آن یاد خواهیم گرفت : ۱ . معنی چرخش ۲ . فرآیند چرخش ۳ . اصول ۴ . نیازمندی‌های بار و قدرت ۵ . Lubrication ۶ . نقص‌ها .

معنا of : فرآیند شکل دادن به فلزات به شکل‌های نیمه ن‌هایی یا نهایی بوسیله عبور بین غلتک‌های rolling نامیده می‌شود . این فرآیند به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. لوله مانیسمان  این کار برای تبدیل شمش‌های فلزی به اعضای ساده سهام مثل شکوفه دادن، چوب ، صفحات ، صفحات ، صفحات و غیره به کار گرفته می‌شود .در حرکت ، فلز با عبور از آن بین غلتک‌های چرخان در جهت مخالف تغییر شکل می‌دهد . استعلام قیمت ورق A283 هدف اصلی از چرخش ، کاهش ضخامت فلز است . معمولا ً، افزایش ناچیزی در عرض وجود دارد ، به طوری که کاهش در ضخامت منجر به افزایش طول می‌شود .

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

روش های انجام رولینگ کردن

این کار هم گرم و هم سرد انجام می‌شود . این کار در کارخانه‌های نورد به انجام می‌رسد . یک آسیاب بادی یک ماشین پیچیده است که دارای دو یا چند غلتک کاری , rollers پشتیبان , موتور محرک , کاهش دنده , چرخ لاستیکی , چرخ کوپلینگ و غیره است . محاسبه قیمت ناودانی ممکن است ساده یا شیار دار باشد به شکل محصول لوله شده بستگی دارد . این فلز به تدریج شکل خود را به تدریج طی دوره‌ای که در آن با دو غلطک در تماس است تغییر می‌دهد .روش شکل دهی فلزات