انواع مختلف روکش فلزی کدامند

جدای از مرحله نهایی که به نظر می رسد یک قطعه فلز به چه شکل است ، یک پوشش فلزی همچنین ویژگی های اضافی متعددی را به یک فولاد کاملاً محکم و سفارشی ارائه می دهد.

قیمت میلگرد ساده در مشهد

انواع مختلفی از اتمام فلزات وجود دارد که همه آنها با هدف خاصی اعمال می شوند. برخی از اثرات برجسته ترمیم فلزات شامل مقاومت عمومی بالاتر ، افزایش دوام و حتی افزایش هدایت الکتریکی است.با توجه به این نکته ، فلزکاران و کسانی که با فلزات سر و کار دارند باید از گزینه های خود در زمینه اتمام فلزات آگاهی داشته باشند.

قیمت تیرآهن سنگین در تهران

نگاهی به انواع مختلف روکش فلزی که ممکن است برای محصولات فلزی متعدد مناسب باشد ، بیاندازید!انواع مختلف روکش فلزی کدامند

ورق A283 فولاد مبارکه ۸ میل 

قیمت نبشی

قیمت تیرآهن اصفهان در مشهد

آبکاری فلز بستن عکس آبکاری فلزی

قیمت ورق استیل براق

در این نوع پایان از حمام شیمیایی برای تغییر سطح فلز با لایه های نازک سایر فلزات استفاده می شود. بیشتر فلزات مورد استفاده شامل کادمیوم ، کروم ، نیکل و روی است. از آبکاری فلز اغلب برای اعمال ویژگیهای اضافی متعدد روی فلز استفاده می شود. به طور خاص ، لایه فلزات اضافی مقاومت کلی محصول را بهبود می بخشد. همچنین با محافظت از فلز پایه در برابر خوردگی ، آسیب شیمیایی و ساییدگی ، دوام محصول را افزایش می دهد.

تیرهای فولادی ضد زنگ

در این پایان از روشی آبکاری استفاده می شود که برای پوشش دادن فلز پایه ، جریان الکتریکی تولید می کند. پس از آن ، یک آبکاری بدون برق از یک فرایند اتوکاتالیستی برای کمک به تثبیت واکنش استفاده می کند. کل فرآیند از نظر شیمیایی فشرده و پیچیده است. بنابراین تنها با خدمات تخصصی آبکاری فلز انجام می شود. بیشتر مواردی که به آبکاری فلز نیاز دارند ، ابزارآلات و دریل است.انواع مختلف روکش فلزی کدامند

انفجار

برای اتمام فلزات دو نوع روش انفجار وجود دارد: انفجار شن و لایه برداری شات. شن و ماسه انفجار در پروژه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که به بافت مات بسیار یکنواختی نیاز دارند. این فرآیند شامل ساینده هایی مانند گلوله های ماسه ای و فلزی است که با سرعت زیاد به لایه پایه وارد می شوند. پس از اتمام فرآیند ، منجر به ایجاد یک محصول صاف و تمیز می شود که بیشتر در فلزات نرم مشهود است.

مزایای فرآیند عملیات حرارتی فولاد

از طرف دیگر ، Shot Peening از فشار برای اعمال تنش بر روی سطح فلز استفاده می کند که به نوبه خود مقاومت در برابر خستگی ، خوردگی در برابر فشار و مقاومت در برابر ترک خوردگی را بهبود می بخشد. این کار با استفاده از یک فرآیند کار سرد انجام می شود که در آن تنش فشاری به عنوان روشی برای مقابله با تنش کششی که به طور طبیعی در طی فرآیند تولید روی همه سطوح اعمال می شود ، اعمال می شود.

محاسبه قیمت ناودانی

روند اساسی پوشش برای فلز

این نوع روکش فلزی از رنگ های ساده آب و روغن تشکیل شده است. از آنها برای اعمال محافظ سبک و ارزان روی فلز استفاده می شود. بیشتر در برابر خوردگی محافظت می کند. اگر فلز به خودی خود به اندازه کافی استحکام داشته باشد ، یک لایه رنگ بیش از مقدار مورد نیاز خواهد بود.

پوشش پودری

این پایان شبیه رنگ است ، با این حال ، کاربرد آن دوام بیشتری را ایجاد می کند. روند پوشش پودر شامل پخت گرما از پودر پلیمر ترموپلاستیک خشک بر روی فلز است. این یکی از سه جلوه بصری را ایجاد می کند: یک پوشش بافتی ، مات یا براق.یکی از مزایای استفاده از پوشش پودر این است که می تواند به راحتی هرگونه نقص روی ماده پایه را پنهان کند. روند چسباندن پودر به اندازه کافی قوی و دقیق است که بر روی هر گونه لکه های خشن در لایه روی آن سوار می شود.

آشنایی با نکات تعیین قمیت میلگرد

روشهای ساینده

چهار روش در درجه اول از مواد ساینده استفاده می کنند: پرداخت ، بوفینگ ، برش زدن ، و لپ کردن. این روش ها بیشتر برای کاهش زبری سطح در فلزات درست بعد از فرآیند ماشین کاری استفاده می شوند. زبری موجود در اینجا با میکرو اینچ اندازه گیری می شود. دقت در این روش ها بسیار مهم است. آنها در درجه اول برای صاف کردن سطح ناهموار قطعات جفت گیری فقط با مالش دادن آنها به یکدیگر استفاده می شود.هرچه میزان زبری سطح را کاهش دهید ، درخشش فلز افزایش می یابد! در پایان روز ، این روش ها صرفاً برای بهبود زیبایی فلز استفاده می شوند.انواع مختلف روکش فلزی کدامند

آنودایزاسیون

این پایان فقط مخصوص آلومینیوم است. این شامل یک فرآیند انفعال الکترولیتی است که برای افزایش ضخامت لایه اکسید طبیعی محصول استفاده می شود. یک جریان الکتریکی از طریق قطعات آلومینیومی عبور می کند (در این فرآیند آنها را آند می نامند ، بنابراین آنودایز می شوند) و یک کاتد که معمولاً میله های آلومینیومی مسطح است. این فرآیند باعث افزایش خوردگی و مقاومت در برابر سایش می شود و چسبندگی رنگ و ماسه آستر را بهبود می بخشد!

اشنایی با انواع آهن و قیمت آن ها

غذای آماده کلیدی

انواع مختلفی از پوشش های فلزی وجود دارد. برخی از آنها بیشتر از دیگران شیوع دارند. هر پایان فلزی چیزی متفاوت از محصولات فلزی را به وجود می آورد. برخی به سادگی بر زیبایی محصول فلزی متمرکز می شوند در حالی که برخی دیگر خصوصیات بهتری را ارائه می دهند. به لطف این اتمامات فلزی ، محصولات فلزی را می توان با لایه ای از مواد محافظ و زیبا از نظر زیبایی پوشش داد. این امکانات جدید و بهتری را برای تولیدکنندگان فلز و تأمین کنندگان فراهم می کند!انواع مختلف روکش فلزی کدامند